matka jest tylko jedna

Chłonące brud maty Clean & Eco – koniec z brudem przynoszonym z zewnątrz

« Przejdź do listy artykułów

Utrzymanie czystości podłóg stanowi nie lada wyzwanie dla niejednego przedsiębiorcy. Duża ilość osób przemieszczająca się po biurze w ciągu dnia skutecznie to uniemożliwia, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Z podobnym problemem borykają się także właściciele domów i mieszkań, zwłaszcza ci mieszkający pod jednym dachem ze swoim pupilem. Niestety niewiele z tych osób zdaje sobie sprawę, że w wielu przypadkach zwykła wycieraczka czy mata podłogowa nie jest w stanie sobie poradzić ze skutecznym zbieraniem nadmiaru brudu.

Zabrudzenia podłogi – skąd się biorą i jak sobie z nimi skutecznie poradzić

Zabrudzenia podłóg wynikające z przynoszenia nieczystości z zewnątrz nie są wynikiem nietypowego czy nieostrożnego zachowania lub działań, przecież staranność wycierania podeszw butów wpajamy dzieciom od kiedy zaczną chodzić, a przy tym sami również zwracamy na to szczególną uwagę. Jednak ciągła konieczność czyszczenia podłóg i wycieraczek po każdorazowym wejściu do pomieszczenia może przyprawić o zawrót głowy. Często zwykłe odkurzanie lub zamiatanie może okazać się niewystarczające. Warto sobie zatem uzmysłowić, że trudności w utrzymaniu czystości podłóg mogą wynikać z tego, że nie zapobiegliśmy w odpowiedni sposób nanoszeniu tego rodzaju brudu.

Z pewnością jednak zauważyłeś, że niektórych domostw, dużych firm czy hoteli problem ten nie dotyczy. Jak to się dzieje, że wilgoć i zabrudzenia z podeszw butów po wejściu z zewnątrz do środka budynku nie roznoszą się po całym obiekcie? Trwałym i skutecznym rozwiązaniem tego problemu są maty absorbujące brud.

Dzięki nowoczesnej technologii, maty samoczyszczące brud pozwalają cieszyć się czystymi podłogami bez dużego wysiłku. Czym wyróżniają się maty wciągające brud spośród mat dostępnych na rynku oraz jakim aspektom zawdzięczają swoją wyjątkowość i skuteczność?

Maty wejściowe super chłonące – specyfikacja

Wejściowe maty chłonące brud przeznaczone są do użytku zewnętrznego – najlepiej umieścić je przed wejściem do budynku lub pomieszczenia. Cechą, na którą szczególnie warto zwrócić uwagę jest fakt, że są to przede wszystkim produkty odznaczające się wysoką absorpcją, bo aż 5 litrów wody na m2. Co to oznacza w praktyce? Możliwość wchłaniania kilku litrów wody, bez zmartwień o jej nadmierne gromadzenie się pod spodnią częścią maty. Co więcej, połączenie chłonącej maty z wycieraczką zapewnia bardzo dobrą barierę izolacyjną, a wzór tłoczony na macie jednocześnie zapewnia dokładne oczyszczenie podeszwy butów i stanowi niezawodną ochroną antypoślizgową.

Skuteczność mat pochłaniających brud gwarancją zadowolenia klientów

Maty wciagające brud marki Clean&Eco zawdzięczają swoją wysoką skuteczność materiałowi, z którego zostały wykonane. Stuprocentowe pokrycie mat polipropylenem sprawia, że odznaczają się one wysoką odpornością na butwienie i utratę kolorów. Dzięki temu kupując matę Clean&Eco możemy korzystać z niej przez długi czas, bez konieczności częstej wymiany.

Ta część z Was, która miała już okazję doświadczyć komfortu użytkowania mat samoczyszczących obuwie, z pewnością zwróciła uwagę na ich ciężar. Jest on zwiększony nie bez powodu – to m.in. on zapewnia stabilność maty i zapobiega ślizganiu się. To z kolei przekłada się nie tylko na wspomniany wcześniej komfort, ale także bezpieczeństwo użytkowania. Pamiętaj jednak, że tylko odpowiednio pielęgnowana mata spełni wszystkie swoje zadania. Jedynym skutecznym sposobem czyszczenia wciągających brud mat wejściowych tak, by nie uległy zniszczeniu, jest ich oczyszczanie odkurzaczem. Są to więc produkty, które nie nadają się do prania w pralnicy. Pamiętaj, że tylko odpowiednia i profesjonalna konserwacja da Ci gwarancję użytkowania na 2 lata.

Już teraz zapoznaj się z naszą stroną posiadającą pełną ofertę produktów i zamów matę Clean&Eco w wymiarach dopasowanych do Twoich wnętrz i indywidualnych potrzeb lub odwiedź nasze biuro w Łodzi.