matka jest tylko jedna

Maty magnetyczne - silna bariera i wsparcie dla zakładów przemysłowych

« Przejdź do listy artykułów

Zakłady przemysłowe to miejsca o specyficznym przeznaczeniu, w których nierzadko zakres wykonywanych i powtarzanych czynności znacznie wychodzi poza standardowe, powszechnie znane wszystkich ramy. Z tego też względu zakłady te wyposażone są w równie nieszablonowe urządzenia, narzędzia, czy dodatki. Niektóre z nich, choć na pierwszy rzut oka wydają się być zbędnym ekwipunkiem lub balastem zabierającym cenną przestrzeń, w rzeczywistości stanowią nieodłączny element tego rodzaju pomieszczeń. Należącym do tego rodzaju narzędzi są także maty i wycieraczki przemysłowe.

Maty przemysłowe – dlaczego warto korzystać z ich właściwości w zakładach pracy

Maty i wycieraczki przemysłowe to produkty, które przede wszystkim pozwalają zadbać o tak ważne w pracy na produkcji aspekty, jak higiena miejsca pracy, ergonomia i przede wszystkim – bezpieczeństwo pracowników. Jednym z rodzajów mat wykorzystywanych na halach przemysłowych są maty magnetyczne Magneto. Czym się wyróżniają i jakie mają właściwości?

Charakterystyka mat magnetycznych

Maty magnetyczne Magneto to nowość w ofercie firmy Clean&Eco. Jest to specjalny rodzaj mat, które w swojej strukturze posiadają silne magnesy neodymowe, składające się z neodymu, cząsteczek żelaza i baru, których siła sięga nawet 87 N. Nie bez powodu maty te są wykorzystywane w zakładach o bardzo dużym zagęszczeniu zanieczyszczeń. Swoją skuteczność wykazują szczególnie przy zderzeniu z zanieczyszczeniami ferromagnetycznymi, które wytwarzane są m.in. przy produkcji artykułów spożywczych (cukierki, gumy Orbit itp.).

Najlepszym miejscem do umieszczenia maty magnetycznej jest przejście pomiędzy pomieszczeniami czystymi, a obszarem produkcyjnym lub halą. Swoją skuteczność wykażą także umieszczane bezpośrednio na konkretnym stanowisku pracy. Mata Magneto sprawdzi się przede wszystkim w tych miejscach zakładów, gdzie dekontaminacja spodów obuwia oraz ubrań przed wejściem do stref czystych jest niezbędnym elementem.

Oprócz wysokiej skuteczności wychwytywania opiłków i pyłu metalowego z obuwia i ubrań, ferromagnetyczne maty są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości. Proces ich czyszczenia polega bowiem na zdjęciu gumowej nakładki maty i usunięciu z niej zebranych zanieczyszczeń.

Dodatkowym elementem wykończenia mat mogą być aluminiowe, anodowane profile najazdowe, które niwelują różnice wysokości oraz zabezpieczą użytkowników przed potknięciem.

Maty Magneto z oferty Clean and Eco gwarancją skuteczności

Magnetyczne maty, które od niedawna znajdują się w ofercie naszej firmy dostępne są w dwóch standardowych rozmiarach 500x500x19mm oraz 1000x500x19mm. Jeśli jednak Twoje potrzeby wychodzą poza te warianty, istnieje możliwość złożenia specjalnego zamówienia na matę magnetyczną w niestandardowych maks. rozmiarach 1000x2000mm.

Już dziś skontaktuj się z naszym doradcą i ciesz się skutecznością przemysłowych mat magnetycznych Clean and Eco!