matka jest tylko jedna

Clean&Eco - Maty wejściowe ze spodem nitrylowym, z pamięcią kształtu - przewaga technologii nad tradycyjnymi modelami mat

« Przejdź do listy artykułów

Zza rogu nieśmiało wygląda już jesienna aura – czas nielubianej przez wielu pory wzmożonych opadów deszczu, pluchy i błota. Jednak wbrew ogólnemu rozdrażnieniu na myśl o nieprzyjaznej pogodzie, warto wyjść jej naprzeciw i nie dać się zaskoczyć! Jedną z niezwykle ważnych czynności, która ułatwi to zadanie bez wątpienia będzie zaopatrzenie swojego domu i biura w nową wycieraczkę lub matę chłonąco-czyszczącą. Możliwości oraz dostępnych na rynku wariantów modeli i rodzajów mat chłonących brud zdaje się nie brakować – jednak, który z nich jest najlepszy?

Tradycyjne maty wejściowe – dlaczego są mało efektywne i nieekologiczne?

Decydując się na zakup wycieraczki warto nie tylko zwrócić uwagę na jej skuteczność działania, czyli m.in. wysoką chłonność, ale także na kwestie bezpieczeństwa, estetyki i ekologii. Wycieraczki i maty wejściowe, których spody wykonane są z PCV niestety nie są w stanie spełnić takich wymagań – powyginane i pozagniatane rogi, szybkie zużycie materiału, który po krótkim czasie wygląda niczym użytkowany od kilku lat i przede wszystkim śliski spód, który nie tylko rysuje podłoże nieustannie wkradającym się piaskiem, ale może być także bardzo niebezpiecznym w codziennym użytkowaniu – te czynniki sprawiają, że mata wejściowa nie spełnia swoich podstawowych funkcji.

Co więcej, taka mata lub wycieraczka po roku lub dwóch nie nadaje się do użytkowania, a maty i wycieraczki na spodzie z gumy nitrylowej możemy prać w pralnicach (lub swoich własnych pralkach) aż 500 razy, chroniąc w ten świadomy sposób środowisko.

Maty ze spodem z kauczuku i ich wyjątkowe właściwości

Maty wejściowe, których spód wykonany został z kauczuku nitrylowego to propozycja idealna dla każdego, kto poszukuje wytrzymałej maty, która posłuży mu przez długie lata.

Przede wszystkim, maty wejściowe ze spodem nitrylowym świetnie sprawdzą się zarówno w warunkach domowych, jak i w biurach i pomieszczeniach przemysłowych. Wynika to z faktu, że ten rodzaj mat jest bardzo odporny nie tylko na zabrudzenia powodowane błotem i deszczem, ale także na większość smarów plastycznych, olejów, czy nawet rozpuszczalników. Ponadto, mata ta, mimo swojej elastyczności nie ślizga się, a ułożona w jednym miejscu nie przesuwa się, co zapewnia komfort użytkowania zarówno w domowym zaciszu, jak i w intensywnie uczęszczanym miejscu pracy.

Na wytrzymałość mat ze spodem z kauczuku ma także wpływ ich odporność na bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury, w zakresie od -40 do nawet +60 stopni Celsjusza.

Jeśli więc szukasz mat wejściowych, mat chłonących lub czyszczących wysokiej jakości, sprawdź ofertę łódzkiej firmy Clean & Eco. Gwarancja skuteczności i zadowolenia!