matka jest tylko jedna

Jak zamontować odbojnice ścienne?

« Przejdź do listy artykułów

Metody montowania odbojnic ściennych

Ta z pozoru prosta czynność jaką jest montaż odbojnic ściennych, powinna być działaniem bardzo przemyślanym. Przed rozpoczęciem prac, warto zaopatrzyć się w narzędzia wysokiej jakości oraz wygodne akcesoria właśnie po to, by przymocowany do ściany produkt mógł posłużyć wiele lat. Może być dokonany na dwa sposoby. Przy wykorzystaniu kleju montażowego, który w kilku opcjach posiadamy w kompleksowej ofercie oraz w wersji samoprzylepnej z użyciem taśmy montażowej.

Aby założyć odbojnicę ścienną, która wymaga użycia do tego celu kleju montażowego, należy dobrać odpowiedni rodzaj produktu do podłoża. W ofercie producenta Clean&Eco znajdują się kleje do każdego rodzaju ścian i naroży.

Szczególnej uwadze polecamy wykorzystanie kleju hybrydowego FIX ALL FLOOR&WALL, który jest elastyczny i idealnie pochłania wibracje, odpowiada za wygłuszenie i wyciszenie podłoża. Doskonale nadaje się do klejenia materiałów konstrukcyjnych i dekoracyjnych, które wyróżnia chropowata struktura.

Dostępny w naszej ofercie klej KONTAKTOWY NA BAZIE WODY, to kolejna propozycja Clean&Eco. Posiada konsystencję, która pozwala na nakładanie go na powierzchnię pędzlem lub wałkiem. Odznacza się nieco dłuższym czasem klejenia kontaktowego, ale bardzo ekonomicznym zużyciem.

SILNY KLEJ NEOPRONOWY jest ostatnią opcją z naszej oferty. To szybkoschnący klej na bazie rozpuszczalnika, który wyróżnia się silnym działaniem. Jest bardzo dobry do wykorzystania do montażu odbojnic, narożników, profili oraz do wykorzystania na powierzchniach odpornych na działanie rozpuszczalników.

Przed rozpoczęciem każdego montażu, także z użyciem taśmy montażowej, należy dokładnie sprawdzić, czy podłoże jest odpowiednio przygotowane na przyklejenie odbojnicy, a więc nie posiada chropowatych elementów, które mogą utrudnić przymocowanie taśmy.

 

Aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt, ściana powinna być zagruntowana.

Krok po kroku: Montaż płaskiej odbojnicy ściennej

Odbojnice płaskie są jednymi z najczęściej używanych elementów ochrony ścian. Aby zaprezentować to, w jaki sposób najszybciej i najskuteczniej zamontować odbojnicę właśnie tego rodzaju, wykonaj trzy podstawowe kroki.

1. Wyznacz linię klejenia. Najlepiej jeśli do pomocy, oprócz jak na razie niezamontowanej odbojnicy, zaopatrzysz się także w poziomicę. Za pomocą tych dwóch narzędzi dokładnie ocenisz, które miejsce na ścianie będzie idealnie równie i odpowiednie dla Twojego produktu.
2. Zagruntuj powierzchnię przygotowaną na naklejenie odbojnicy.
3. Mając tak przygotowany warsztat, dokonaj końcowego montażu albo za pomocą kleju montażowego, albo z użyciem taśmy.

Jeśli stoisz właśnie przed wyzwaniem dotyczącym wyboru odpowiedniego sposobu zamontowania odbojnic ściennych i zainteresowała Cię nasza oferta, zapraszamy do kontaktu! Dowiedz się więcej o produktach Clean&Eco.