matka jest tylko jedna

Kleje do montażu odbojnic

KLEJ MONTAŻOWY NEOPRENOWY 

Szybkoschnący i wodoodporny klej na bazie kauczuku neoprenowego o wysokiej sile spajania, mocnym chwycie początkowym i doskonałej przyczepności do wszelkich porowatych i gładkich podłoży budowlanych - za wyjątkiem PP i PE. Może wypełniać niewielkie nierówności i ubytki podłoża. Zastępuje gwoździe i wkręty.
Uwaga! Ze zględu na zawartość rozpuszczalników nie stosować do styropianu i podłoży wrażliwych chemicznie.

Zastosowanie:
Klejenie listew, paneli ściennych, narożników i innych elementów z drewna i materiałów drewnopochodnych, korka, metalu, ceramiki, gumy, pianek poliuretanowych.

Sposób użycia:

Podłoże odkurzyć i odtłuścić, dokładnie osuszyć.
Nakładać klej punktowo lub pasmami na podłoże lub materiał obrabiany.
Mocno docisnąć obydwie części i ewentualnie dobić młotkiem gumowym lub odpowietrzyć wałkiem.
Przy klejeniu paneli ściennych lub innych ciężkich przedmiotów złączyć sklejane elementy, następnie rozłączyć, odczekać 5 minut i ponownie złączyć powierzchnie klejone, mocno ściskając do ostatecznego sklejenia. W razie konieczności docisnąć spajane elementy aż do zupełnego utwardzenia kleju (24 godziny).                                                                                            Czas schnięcia otwartego Ok. 5 min. (przy 20°C/65 % RH).

Temperatura aplikacji: od +5°C do +35°C.

Wydajność przy nakładaniu jednostronnym 1 kartusz na 1m2

KLEJ MONTAŻOWY DO NAROŻNIKÓW


Klej Maximum Torque oparty jest na technologii polimeru hybrydowego nowej generacji. Jest to najnowocześniejszy klej silnie wiążący, zapewniający początkową siłę natychmiastowej przyczepności. Unikalny skład zapewnia niesamowity chwyt początkowy, nawet dwukrotnie mocniejszy od większości produktów szybko chwytających dostępnych na naszym rynku, eliminując potrzebę tymczasowego wsparcia. Klej Maximum Torque ma zdolność wiązania wszystkiego w praktycznie każdych warunkach, nawet pod wodą lub w deszczu. Maximum Torque utwardza się na twardej elastycznej elastycznej gumie, dzięki czemu nadaje się również do stosowania jako uszczelniacz.

Cechy i zalety:

Doskonały podkład mniejszy do większości powierzchni, w tym metali, większości tworzyw sztucznych, szkła, betonu, tynku, płyt gipsowo-kartonowych, poliestru, pleksi, szkła, drewna, emalii, lakierowanych powierzchni itp. Całkowicie wodoodporny i odporny na warunki atmosferyczne, szybkie utwardzanie, w razie potrzeby można malować, bezzapachowy. Odporny na skrajne temperatury -40 ° C do + 150 ° C. Trwale elastyczny +/- 12,5% przemieszczania się. Odporny na chemikalia i benzynę (10% rozcieńczonych kwasów / zasad, większość rozpuszczalników).

KLEJ UNIWERSALNY 525 DO ODBOJNIC I PŁYT

Jest to bezrozpuszczalnikowy klej dyspersyjny, łatwy do nanoszenia pacą zębatą lub wałkiem o dużej sile wiązania.

Zastosowanie:
Do klejenia wykładzin PCW i CV w rolkach i płytkach. Do klejenia wielowarstwowych wykładzin PCW z nośnikiem z włókna poliestrowego i mineralnego. Do klejenia wykładzin dywanowych ze spodem
z pianki poliuretanowej i lateksowej. Zużycie ok. 300g/m2 w zależności od wykładziny i podłoża. Czas odparowywania 5-10 minut, czas przydatności do użycia ok. 20 minut. Przed użyciem wymieszać.

Klej dostępny w pojemnikach: 1 kg, 3 kg, 5 kg, 13 kg, 20 kg