matka jest tylko jedna

Maty antyzmęczeniowe Clean&Eco – czyli jak poprawić jakość pracy w biurze, recepcji, fabryce czy sklepie?

« Przejdź do listy artykułów

Na czym polega działanie maty antyzmęczeniowej?

Maty antyzmęczeniowe Clean&Eco są zaprojektowane w taki sposób, żeby pobudzać krążenie w stopach, nogach, a także w okolicach miednicy u tych osób, które pracują lub przebywają długotrwale w pozycji stojącej. Dotyczy to na przykład pracowników linii produkcyjnej, pracowników sklepów czy recepcji, którzy przez długi czas nie mogą zająć pozycji siedzącej. Jak wiadomo, nieprawidłowe krążenie krwi ma wpływ na powstawanie żylaków, chorób krążenia, bólów kończyn i obrzęków. Powoduje też duże obciażenia układu mieśniowo-szkieletowego wywołując ból kręgosłupa, a także sztywność karku i ramion.

Winylowa powierzchnia z podkładem z pianki PVC to dwie warstwy, które mają za zadanie nie tylko poprawić krążenie krwi u użytkownika, ale także zadbać o jego bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko poślizgnięcia czy potknięcia na śliskich powierzchniach. Warto dodać, że właśnie poślizgnięcia i upadki na śliskiej podłodze są najczęstszymi urazami, jakich pracownicy doświadczają w miejscu pracy.

Jakie właściwości techniczne posiadają maty antyzmęczeniowe marki Clean&Eco?

Clean&Eco - wybierz matę antyzmęczeniową do Twojej firmy

Mata antyzmęczeniowa

Poza właściwościami prozdrowotnymi, warto podkreślić także inne walory mat antyzmęczeniowych Clean&Eco. Nasze maty posiadają trwałą i estetyczną powierzchnię imitującą marmur. Piankowa warstwa maty zapewnia duży komfort jej użytkowania, a fazowane krawędzie redukują ryzyko potknięcia oraz umożliwiają wjeżdżanie na matę wózków, co jest istotne szczególnie na stanowiskach pakowania, obszarach montażowych i liniach produkcyjnych. Warto dodać, że maty antyzmęczeniowe Clean&Eco są przystosowane do temperatury roboczej od 0 do 55 stopni Celsjusza. 

Zainwestuj w matę antyzmęczeniową Clean&Eco!

Z punktu widzenia pracownika maty antyzmęczeniowe są więc elementem dbającym o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Z punktu widzenia pracodawcy, nasze maty poprawiają wydajność pracowników, polepszają ich samopoczucie, a co za tym idzie, pomagają unikać istotnych błędów wynikających ze zmęczenia podczas pracy. Poprawiają też jakość pracy i w konsekwencji znacznie redukują absencję chorobową pracowników.


Jeśli chcesz zakupić profesjonalną, trwałą i bezpieczną matę antyzmęczeniową, skontaktuj się z Clean&Eco. Pamiętaj także, że nasze maty można zamiatać, odkurzać i myć. Nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą dobrać matę, która będzie najlepiej odpowiadała Twoim potrzebom.