matka jest tylko jedna

Maty dekontaminacyjne - higiena i bezpieczeństwo w miejscu pracy

« Przejdź do listy artykułów

Proces dekontaminacji polegający na usuwaniu drobnoustrojów mogących być zagrożeniem dla zdrowia, jest wykorzystywany przez producentów mat dezynfekcyjnych w celu dostarczenia profesjonalnych rozwiązań dla pomieszczeń, w których czystość mikrobiologiczna jest szczególnie istotna.

 

Maty dekontaminacyjne, które proponuje swoim Klientom Clean&Eco, są produktem najczęściej używanym przez zakłady produkujące żywność, laboratoria oraz przede wszystkim ośrodki  o charakterze medycznym. Celem mat antybakteryjnych jest wsparcie procesu dezynfekcji poprzez redukcję groźnych zanieczyszczeń - obecnie obok lamp bakteriobójczych i detergentów codziennego użytku, maty dezynfekcyjne stanowią podstawowe wyposażenie pomieszczeń o podwyższonych wymogach sterylności. 

Jakie są zalety stosowania mata dekontaminacyjnych?

Maty dekontaminacyjne są  złożone z warstw, pokrytych substancją przyciągającą zanieczyszczenia i hamującą rozwój bakterii oraz drobnoustrojów. Gromadzą na sobie niebezpieczne bakterie i pleśnie przenoszone pod obuwiem lub na kołach, tym samym tworząc w pomieszczeniu odpowiednią barierę ochronną.

 

Maty dekontaminacyjne umieszczone bezpośrednio przy wejściu podwyższają bezpieczeństwo i higienę danego pomieszczenia, chroniąc przed droboustrojami zarówno personel, pacjentów, jak i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Oprócz pełnienia podstawowej funkcji dezynfekcyjnej, maty znacząco ułatwiają utrzymanie czystości  na danym obszarze.

Mata dekontaminacyjna i pomoc w pracy personelu medycznemu- artykuł blogowy producenta Clean&Eco

Gdzie zastosować maty dezynfekacyjne?

Mata dekontaminacyjna - artykuł blogowy Clean&Eco

Stosowanie mat dekontaminacyjnych jest zalecane w pomieszczeniach gospodarstwa wiejskiego, miejscach przeznaczonych do przechowywania produktów spożywczych, w gabinetach weterynaryjnych, w chłodniach, magazynach, rzeźniach, masarniach, portach, salach operacyjnych, terminalach przeładunkowych oraz laboratoriach. Ten typ mat dezynfekcyjnych może być wykorzystany w praktycznie każdym miejscu wymagającym odpowiedniej dezynfekcji.

Specyfikacja produktu i montaż

Maty dekontaminacyjne Clean&Eco są sprzedawane w opakowaniach zawierających 4 maty. Każda z mat składa się z oddzielnych 30 listków pokrytych warstwą o grubości 2 mm. Listki można wygodnie wymieniać na nowe po ich zużyciu. Każda mata dezynfekcyjna posiada optymalny rozmiar 5cm x 117cm. W celu zwiększenia obszaru dezynfekcji, maty z łatwością można układać w wielu rzędach obok siebie. Spód produktu jest samoprzylepny – dzięki temu maty po ułożeniu utrzymują stabilne położenie i nie przesuwają się. Warto pamiętać, że maty antybakteryjne mogą być wykorzystywane zarówno do ruchu pieszych jak i samochodów.

 

Planujesz zakup mat dekontaminacyjnych? Zachęcamy do skorzystania z oferty mat Clean&Eco - bezpośrednio od producenta!