matka jest tylko jedna

Maty dezynfekcyjne od Clean&Eco gwarantem bezpieczeństwa

« Przejdź do listy artykułów

Między innymi w takich sytuacjach niezbędne są maty dezynfekcyjne, które stanowią podstawowe wyposażenie śluz dezynfekcyjnych i sanitarnych. Nie może ich zabraknąć w gabinetach  weterynaryjnych, obiektach inwentarskich, firmach kosmetycznych i farmaceutycznych, halach pieczarkarskich, zakładach przetwórstwa spożywczego, laboratoriach diagnostycznych, przechowalniach i magazynach oraz na fermach hodowlanych. Spotykamy się z nimi także na przejściach granicznych i w punktach kwarantanny. Clean&Eco wyszedł naprzeciw potrzebom wszystkich tych jednostek i wprowadził linie mat dezynfekcyjnych wejściowych oraz przejazdowych.

Maty dezynfekcyjne wejściowe

Maty od Clean&Eco to rozwiązanie idealne dla obiektów o podwyższonych standardach higienicznych, a także dla zakładów poddawanych audytom i certyfikacjom. W swojej ofercie posiadamy dwie główne kategorie mat: ekonomiczne i antypoślizgowe, wyposażone w dodatkową powłokę antypoślizgową. Obie służą do dezynfekcji obuwia, dlatego powinny być umieszczane tuż przy drzwiach wejściowych do wyżej opisanych przestrzeni. Rekomendujemy je głównie w przypadku niewielkich przejść, tak by dezynfekcja była nieunikniona przy każdorazowym wejściu i uniemożliwiała przedostawanie się brudu i patogenów do stref produkcyjnych i hodowlanych. Maty dostępne są w wielu rozmiarach, dlatego wierzymy, że każdy z Was znajdzie model odpowiedni do swoich potrzeb.

Maty dezynfekcyjne od Clean&Eco - maty wejściowe i przejazdowe

Maty dezynfekcyjne przejazdowe

Miejsca takie jak fermy czy zakłady przetwórstwa spożywczego są zobligowane prawnie do wyposażenia wjazdów w maty dezynfekcyjne przejazdowe. Najczęściej spotykamy je zarówno w bramach jak i wjazdach na teren wyżej wymienionych podmiotów, po to by ograniczyć przedostawanie się patogenów na kołach pojazdów do stref produkcyjnych i hodowlanych. W ofercie Clean&Eco posiadamy dwa rozmiary mat, dostosowane do najczęściej spotykanych typów aut oraz zestaw mat w atrakcyjnej cenie. 

Maty dezynfekcyjne od Clean&Eco - maty wejściowe i przejazdowe

Jak wybrać matę dezynfekcyjną?

Aby mata dezynfekcyjna wejściowa spełnia w odpowiedni sposób swoją funkcję, powinna mieć szerokość nie mniejszą niż szerokość drzwi, przy których się znajduje. Jej długość musi być wystarczająca, by osoby wizytujące nie miały możliwości ominięcia jej. Gdy dezynfekcja jest dodatkowym obowiązkiem, łatwo o przeoczenie, dlatego ma ona przebiegać w sposób automatyczny.

Maty dezynfekcyjne od Clean&Eco - maty wejściowe i przejazdowe

W przypadku mat dezynfekcyjnych przejazdowych ich wymiary uzależnione  są on wymiarów pojazdów, które wjeżdżają  przez bramy i wjazdy fermy trzody chlewnej, firm paszowych oraz lecznic weterynaryjnych.  Przyjmuje się, że powinny mieć szerokość większą niż szerokość najszerszego przejeżdżającego po niej pojazdu, a długość większą o minimum kilka centymetrów niż obwód największego koła przejeżdżającego po niej pojazdu.  Istotnym jest także, by osoby wysiadające miały możliwość zdezynfekowania obuwia, dlatego szerokość mat powinna uwzględniać ten wymóg. 

Zadbaj o higienę z matami Clean&Eco

Sam zakup mat nie wystarczy, by przestrzegać odpowiednich standardów dezynfekcyjnych, jednakże bez nich byłoby to praktycznie niemożliwe. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji mat i regularnym nasączaniu ich płynami dezynfekcyjnymi. Dzięki zastosowaniu tworzyw najwyższej jakości, rozwiązania od Clean&Eco posłużą Wam przez długi czas, dlatego zachęcamy  do zapoznania się z pełną ofertą. Zadbajcie już dziś o bezpieczeństwo swojego miejsca pracy!