matka jest tylko jedna

Maty ochronne pod fotele

Maty ochronne pod fotele i krzesła znajdują zastosowanie w miejscach, w których podłoga narażona jest na wyjątkowo uciążliwe warunki użytkowania. Jedną z częstych przyczyn powstawania zniszczeń podłóg w obiektach biurowych (i nie tylko) jest używanie foteli na kółkach. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie mat ochronnych pod fotele.

Właściwości:

Maty ochronne produkowane są z poliwęglanów. Materiał ten jest odporny na zarysowanie i ścieranie. Jest sztywny, a jednocześnie bardziej przezroczysty niż PCV. Nasze maty charakteryzuje wysoka odporność na zarysowanie i ścieranie. Ich największą zaletą jest to, że maty ochronne pod fotele i krzesła przejmują wszelkie uszkodzenia na siebie, chroniąc eleganckie powierzchnie podłóg oraz wykładzin.

UWAGA: Przed ułożeniem mat gładkich należy bardzo dokładnie wyczyścić podłogę, na której chcemy je ułożyć, gdyż warstwa poliuretanowa jest podatna na uszkodzenia mechaniczne (wszelkie twarde drobiny pozostawione pod matą będą tę warstwę niszczyć).
W inny sposób zaprojektowano maty do podłóg miękkich - ich spodnią warstwę wyposażono w profil kocowy, który wbija się w wykładzinę, unieruchamiając matę na jej całej powierzchni.

Wysoka przezroczystość sprawia, że mata tylko w niewielkim stopniu zakłóca estetykę (wzór) podłogi. Chropowatą strukturę powierzchni wprowadzono celowo, aby ułatwić poruszanie się po niej kółkami foteli.

Maty z kolcami na dywany czy wykładziny dostępne są w dwóch wymiarach:

90cm x 120cm i 120cm x 120cm

mata ochronna pod fotel i krzesło biurowe - Clean&Eco
przezroczysta mata pod fotel - Clean&Eco

W ofercie posiadamy również maty graficzne stanowiskowe w wielu wzorch i wymiarach.