matka jest tylko jedna

Usługa montażu i instalacji

Firma Clean&Eco z siedzibą w Łodzi prowadzi usługę profesjonalnego montażu i instalacji wszystkich oferowanych produktów. Spośród konkurencji Clean&Eco wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem w branży, specjalistyczną wiedzą techniczną i wykwalifikowaną kadrą pracowniczą. Działamy na terenie całej Polski, a także Europy. Obecnie prowadzimy stałą współpracę z setkami firm - wśród naszych Klientów są zarówno duże, ogólnopolskie firmy, jak i średni oraz drobni przedsiębiorcy regionalni. Każdego Klienta obsługujemy z jednakową dbałością i zaangażowaniem, doradzając najlepiej dostosowany do potrzeb danego przedsiębiorstwa zakup.

 

Jesteśmy dumni z jakości oferowanych produktów - tym bardziej z chęcią je montujemy. Zajmujemy się również montażem produktów pochodzących od innych niż Clean&Eco dostawców. W każdym przypadku prosimy o kontakt w celu otrzymania szczegółowych informacji. W sprawie wyceny usługi montażu i instalacji wycieraczek, odbojnic lub kratownic - zapraszamy do kontaktu telefonicznego!

Montaż wycieraczek wejściowych / systemowych (obiektowych)

Usługa dotyczy również wykonania wylewki betonowej / przygotowania posadzki pod wycieraczkę. Podczas montażu wycieraczek systemowych szczególnie ważne jest ich dokładne i równe osadzenie w ramach. W zależności od wybranego przez Klienta rodzaju wycieraczek obiektowych dobieramy odpowiednie ramy systemowe do zamontowania we wpuście. Poszczególne boki ram muszą byc osadzone równolegle do siebie. Ważne jest również sprawdzenie kątów prostych sąsiadujących ze sobą boków.

 

Profesjonalny montaż gwarantuje, że wycieraczka nie będzie wystawała powyżej poziomu posadzki - jest to szczególnie istotne przy montażu wycieraczki przy drzwiach. Górna krawędź zostaje zlicowana z powierzchnią posadzki, a dolna krawędź z poziomem posadzki we wpuście. Nastepnie rama zostaje starannie skręcona za pomocą kątowników montażowych.

 

Przy montażu wycieraczek systemowych zalecamy skorzystanie z pomocy specjalistów, ponieważ niewłaściwe osadzenie ram we wpustach może skutkować uszkodzeniem wycieraczki - gwarancja produktu nie uwzględnia uszkodzeń spowodowanych niewłaściwym montażem.

wycieraczka systemowa - montaż
wycieraczka stalowa - montaż
wycieraczka metalowa - montaż

Montaż wycieraczek przemysłowych

W obrębie wycieraczek i mat przemysłowych wyróżniamy wiele podtypów, zróżnicowanych pod względem użytego materiału, struktury i przeznaczenia. Wycieraczki i maty przemysłowe są łączone ze sobą za pomocą modułów.

Montaż odbojnic ściennych i odbojoporęczy

Odbojnice ścienne płaskie występują w dwóch wersjach - samoprzylepnej oraz do użycia z klejem montażowym. Przed montażem należy odpowiednio przygotować powierzchnię poprzez jej zagruntowanie i zadbanie o jej czystość i brak nierówności. W przypadku nierównych ścian konieczny będzie montaż z pomocą kleju. 

 

Do zabezpieczania ścian o nieregularnych kształtach, kolumn i wnęk polecamy użycie odbojnicy płaskiej elastycznej. Przed montażem odbojnicy elastycznej należy wyznaczyć poziomą linię, wzdłóż której będzie prowadzona odbojnica.

 

Montaż odbojoporęczy wymaga odmierzenia i ucięcia odpowiedniej długości rdzenia i okładziny oraz wywiercenia otworów montażowych w rdzeniu i ścianie. Wysokość montażu powinna być dostosowana do danego pomieszczenia. Przy tym należy zachować odpowiednią odległość mocowań elementów dystansowych do ściany. Potrzebne narzędzia do zamontowania odbojnicy to m.in. wiertarka, piła tarczowa, klucz kątowy (w zestawie), śrubokręt krzyżakowy, klucze 10 i 13, klucz imbusowy 5, poziomica, ołówek oraz miara.


Montaż odbojnic przemysłowych

Montaż odbojnic przemysłowych wymaga umiejscowienia poszczególnych elementów we właściwym miejscu. Najczęściej montaż odbywa się poprzez wywiercenie właściwych otworów, wpuszczenie kotew montażowych i przykręcenia poszczególnych elementów. Drugim sposobem montażu stosowanym w przypadku niektórych odbojnic, np. hydrantowych, latarniowych czy też barierek technicznych, jest wbetnonowanie. Właściwy montaż zapewnia stabilne położenie i odporność odbojnic na uszkodzenia mechaniczne. Usługa montażu dotyczy również stojaków rowerowych.

Montaż zabezpieczeń antypoślizgowych

Montaż zabezpieczeń antypoślizgowych na wewnętrznych schodach lub powierzchniach płaskich odbywa się poprzez prawidłowe przyklejenie stopera, taśmy lub profilu do podłoża. Prace montażowe ułatwia stosowanie samoprzylepnych zabezpieczeń antypoślizgowych. Trwałość i poprawne działanie przeciwpoślizgowe gwarantuje właściwe dopasowanie zabezpieczenia do typu podłoża (płytki ceramiczne, powierzchnie matalowe, drewniane, kamień naturalny, szkło) i warunków użytkowania (nasłonecznienie, niskie temperatury, wilgoć).

 

Na zewnętrznych powierzchniach narażonych na wilgoć, oblodzenie i ośnieżenie, polecamy zastosowanie specjalnych mat i wycieraczek antypoślizgowych i montaż poprzez przykręcanie lub przyklejenie.


Szczegółowe informacje i zamówienia: Clean&Eco