matka jest tylko jedna

Montaż wycieraczek systemowych i kratownic

« Przejdź do listy artykułów

Wycieraczki wejściowe są podstawowym elementami wyposażenia większości ośrodków, w tym zakładów pracy i budynków użyteczności publicznej, w których niezwykle ważne jest utrzymanie czystości zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzu.

 

Aby wycieraczki od Clean&Eco stanowiły praktyczne rozwiązanie służące komfortowi Klientów i pracowników firmy, niezwykle istotne jest ich prawidłowe dopasowanie do budynku w oparciu o charakter prowadzonej przez firmę działalności, a następnie ich prawidłowy, profesjonalny montaż.

 

Obecnie, dzięki rozwijającym się technologiom, firmy posiadają do dyspozycji bardzo wiele typów wycieraczek systemowych o zróżnicowanym przeznaczeniu oraz szerokiej gamie kolorystycznej. Jednak nawet najlepsze jakościowo wycieraczki wejściowe nie będą dobrze spełniały swoich funkcji, jeśli nie zadbamy o ich właściwą instalację.

 

W poniższym tekście postaramy w przystępny sposób przybliżyć naszym obecnym i przyszłym Klientom zagadnienie dotyczące odpowiedniego montażu prezentowanych wycieraczek systemowych, w tym również kratownic, i zaprezentować dostępne metody instalacji.

montaż wycieraczek obiektowych


Sposoby montażu wycieraczek systemowych

1. WPUST

Osadzenie wycieraczek systemowych bezpośrednio we wpuście to tzw. wersja BASIC, która może być zastosowana tylko wtedy, kiedy wykończenie wpustu jest równe i trwałe oraz istnieje pewność, że nie będzie się kruszyło. Rozwiązanie polecane m.in. dla wycieraczek ażurowych (link). Rozwiązanie to stosowane jest zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

2. RAMY WPUSTOWE

Metoda polega na umieszczeniu wycieraczki modułowej we wpuście ramy montażowej, a następnie osadzenie w niej wycieraczki. Często wiąże się to z wykonaniem tzw. wylewki betonowej (inaczej wylewki poziomującej). Powstałe luki wypełniania się silikonem. Profil ramy (niski lub wysoki) jest odpowiednio dobierany do profilu wkładu wycieraczki. Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

3. OSADNIKI

Osadniki to tzw. „skrzynki” montowane pod wycieraczką. Metoda ta jest polecana w miejscach narażonych na nadmiar wody, śniegu i błota, ponieważ umożliwia ich odprowadzanie do kanalizacji. Wycieraczka aluminiowa lub krata pomostowa zainstalowana w osadniku gwarantuje dużą skuteczność czyszczenia. Rozwiązanie to stosowane jest tylko na zewnątrz budynków i w tzw. wiatrołapach.


W obrębie tego montażu wyróżniamy:


a) SYSTEM WOLFA

W tej metodzie montażu Klient otrzymuje do wyboru 3 rodzaje gotowych osadników (z 3 dostępnymi wymiarami). Instalacja polega na wbetonowaniu wycieraczki wejściowej. Zaletą tego montażu są jego relatywnie niskie koszty.


b) AUTORSKIE ROZWIĄZNIE CLEAN&ECO

Gwarantuje montaż idealnie pod wymiar, dostosowany do dowolnego kształtu. Stosowany jest osadnik grubości 8 cm, wykonany z anodowanego aluminium. Ten sposób montażu jest droższy, ale zdecydowanie bardziej trwały.

4. POSADZKA BEZ WPUSTU

Montaż polega na użyciu listwy najazdowej. Rozwiązanie stosowane wtedy, kiedy w danym miejscu nie istnieje możliwość wykonania tradycyjnego wpustu (np. ze względu na typ powierzchni). Instalacja wycieraczki systemowej bezpośrednio na posadzce może być wykonywana zarówno wewnątrz jak i zewnątrz budynków.

5. KRATOWNICE, KRATY POMOSTOWE

Instalacja polega na mocowaniu kratownic do konstrukcji nośnej przy wykorzystaniu elementów mocujących ze stali ocynkowanej lub kwasoodpornej oraz prawidłowym łączeniu krat między sobą w zależności od szerokości pomostu.


Istnieje wiele rodzajów krat pomostowych, a każdy z nich musi być mocowany zgodnie z wytycznymi producenta, w innym przypadku Klient straci gwarancję na produkt! Prosimy pamiętać, że ewentualne odstępstwa w sposobie montażu wymagają pisemnej zgody producenta


W naszej ofercie znajdziesz bardzo wytrzymałe kratownice stalowe ocynkowane zgrzewane, zbudowane z nośnych płaskowników połączonych z prętem, wciskane, antypoślizgowe jednokierunkowe i dwukierunkowe (linki). Kratownice mogą zostać wykonane w różnych kształtach i wymiarach oraz pełnią funkcję bardzo ważnego elementu wchodzącego w skład ciągu czyszczącego.


Pamiętaj, że każda z wycieraczek stalowych jest montowana bezpośrednio na specjalnie przygotowanym podłożu, tylko na zewnątrz budynków.

montaż wycieraczki metalowej

Uwaga! Wycieraczki z wkładem tekstylnym mogą być stosowane tylko wewnątrz budynków, natomiast z wkładem gumowym zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz. 


Który montaż wycieraczek jest najlepszy?

 

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Najlepszy sposób montażu to ten, najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb danego miejsca.

Przed przystąpieniem do montażu wycieraczek systemowych, warto pamiętać o tym, że tworzą one produkty nieprzenośne. Gotowy produkt składa się z połączonych ze sobą profili gwarantujących wyjątkową stabilność wycieraczki. Skuteczny i trwały montaż wycieraczek wejściowych nie może odbyć się bez odpowiedniego przygotowania posadzki. Jeśli decydujemy się na wykorzystanie wycieraczki systemowej, musimy zadbać o to, żeby posadzka była odpowiednio wypoziomowana, płaska i wykonana z niezwykłą starannością.

 

Przypominamy, że wycieraczki modułowe Clean&Eco są wykonane z najlepszych materiałów i przyjazne środowisku naturalnemu, przy jednoczesnym wykorzystaniu najnowszych technologii. Gwarantujemy ich wysoką jakość i długoletnie użytkowanie. Przy zakupie wewnętrznych lub zewnętrznych wycieraczek wejściowych Clean&Eco zachęcamy również do skorzystania z profesjonalnej usługi montażu wraz z przygotowaniem podłoża świadczonej przez nasza firmę – przykłady naszych realizacji znajdziesz tutaj.