matka jest tylko jedna

Odbojnice ścienne - komfort i bezpieczeństwo na każdym kroku

« Przejdź do listy artykułów

Gwarantem większej swobody będzie wyposażenie wszystkich budynków w różnego rodzaju zabezpieczenia ścienne do zamontowania na rogach, poręczach i ścianach. Wykorzystanie takiego rodzaju odbojnic ściennych, zapewni także zabezpieczenie samych budynków przed obiciami, zniszczeniami, zadrapaniami i zabrudzeniami, jakie mogą pojawić się w trakcie ich użytkowania. 

Odbojnice i odbojoporęcze na ścianę

To produkty, które są przeznaczone do bezpośredniego położenia na ścianę. Idealnie nadają się do wykorzystania w pomieszczeniach lub korytarzach, w których panuje wzmożony ruch oraz występuje sporo mebli, w tym krzeseł i stolików, powodujących szybsze zniszczenia i zabrudzenia ścian. Odbojnica płaska doskonale spełni swoją rolę także w zastosowaniu na drzwiach, ograniczając ich zarysowania i zniszczenia. Ze względu na rodzaj pomieszczenia, w którym będzie montowana, warto dobrać jej odpowiedni rodzaj. Clean&Eco gwarantuje tym samym kilka propozycji.

 

Prezentujemy płaską odbojnicę elastyczną, odbojnicę stalową, odbojnicę z aluminiową okładziną oraz odbojnicę Strong. Jeśli masz potrzebę aby zabezpieczyć kolumny, czy wnęki, płaska odbojnica elastyczna będzie najlepszym rozwiązaniem. Aby osiągnąć większą wytrzymałość, wybierz odbojnicę stalową lub odbojnicę Strong. Jeśli natomiast potrzebujesz eleganckie i najwyższej jakości odbojnice, to doskonałym rozwiązaniem będzie odbojnica ze stali nierdzewnej. Obok odbojnic ściennych, Clean&Eco w tej kategorii prezentuje także specjalne poręcze i odbojoporęcze, które ułatwią poruszanie się po klatkach schodowych, usprawniając funkcjonowanie szpitali, szkół, czy przychodni.

Ochrona naroży

Każda ściana w budynku posiada swoje obrzeża. Te elementy wyróżniają się ostrymi załamaniami i zazwyczaj są narażone na uszkodzenia i zniszczenia. Aby były odpowiednio zabezpieczone, należy wybrać specjalnie przygotowane odbojnice do zamontowania na wszystkich załamaniach. W zależności od tego, jakiej jakości zabezpieczenie chcemy uzyskać, polecamy kilka rodzajów produktów marki Clean&Eco, które spełnią Twoje oczekiwania. Prezentujemy zatem narożnik ze stali nierdzewnej – najbardziej podstawowy, połączony z opcją wyboru określonego wymiaru, odbojnicę narożną z rdzeniem aluminiowym, która doskonale amortyzuje uderzenia, narożnik elastyczny wykonany z elastometru, stały oraz rozwartokątny, który idealnie nadaje się do dopasowania do każdego rodzaju kąta.

Jak zamontować odbojnicę ścienną?

Jednym z najlepszych sposobów na skuteczne zainstalowanie odpowiedniego zabezpieczenia naroży ścian jest wykorzystanie specjalnie skonstruowanego do tego zadania kleju. Szczególnej uwadze polecamy gotowy do użycia klej hybrydowy, kontaktowy klej stworzony na bazie wody do wcześniejszego przygotowania, a także klej neopronowy o bardzo silnym działaniu. Alternatywą do takiego montażu może być opcja wykorzystania samoprzylepnych odbojnic montowanych za pomocą trwałej dwustronnej taśmie samoprzylepnej. 

Po dodatkowe informacje oraz wiadomość o dostępnych produktach, zapraszamy do zakładki Oferta oraz do kontaktu! Przekonaj się, że nasze odbojnice ścienne spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

 

Zapraszamy do odwiedzin biura Clean&Eco.