matka jest tylko jedna

Odbojnice ścienne płaskie


Odbojnica ścienna płaska Eco 3

odbojnica ścienna płaska

Odbojnice ścienne płaskie doskonale zabezpieczają powierzchnie przed przypadkowymi zabrudzeniami oraz zarysowaniami. Szczególnie polecane na ściany w pomieszczeniach o wzmożonym ruchu i w miejscach, gdzie stoją krzesła i stoły, np. w biurach, gabinetach, szpitalach czy stołówkach. 

Montaż: na silny klej montażowy (dostępny wybór tutaj) lub na super mocne taśmy dwustronnie klejące.
Sprzedaż: w odcinkach 3 mb z prostymi lub zaokrąglonymi krawędziami (góra i dół). Docinamy na dowolne odcinki wg potrzeb.

 

Standardowe szerokości odbojnic: 150, 200, 300 mm, grubość 2mm.

Każdą inną szerokość odbojnicy do 1200 mm wykonujemy na zamówienie.

KOLORY ODBOJNIC SĄ WIDOCZNE

PO KLIKNIĘCIU W ZIELONY PASEK POWYŻEJ

 

Ochronne płyty ścienne ECO 3

ochronne płyty ścienne

Ochronna płyta ścienna wykonana z odpornego, wysokojakościowego materiału, pokryta warstwą bardzo mocnego akrylu, który chroni ściany przed uderzeniami i zadrapaniami. Płyta znacząco ułatwia utrzymanie higienicznej czystości w pomieszczeniu  posiada specjalnie opracowaną powłokę, która zmniejsza przywieranie brudu do jej powierzchni. Dodatkowo produkt można stosować z większością detergentów.

Wymiar płyty to 120 x 300 cm, gr. 2 mm.

  • Montaż: na silny klej montażowy (dostępny wybór na naszej stronie) oraz na taśmy dwustronnie klejące.
  • Sprzedaż w odcinkach 3 mb z prostymi lub zaokrąglonymi krawędziami (góra i dół). Docinamy na dowolne odcinki wg potrzeb Klientów.
  • Standardowe szerokości odbojnic płaskich to: 150, 200 i 300 mm grubość 2mm oraz każda inna do 1200 mm

 

Odbojnica ścienna ze stali nierdzewnej

Odbojnica ścienna stalowa

Odbojnica ścienna stalowa szczególnie polecana do miejsc o intensywnym użytkowaniu, gdzie ściany i drzwi są wyjątkowo często narażone na uszkodzenia.
Wykonanie ze stali nierdzewnej nadaje odbojnicy właściwości higienicznych, z tego względu produkt jest często stosowany w placówkach medycznych oraz na salach operacyjnych.

 

Produkt wytrzymały, chroni ściany i drzwi przed uszkodzeniami, pomaga utrzymać czystość i doskonale sprawdza się jako element dekoracyjny.

  • Materiał: szczotkowana stal nierdzewna,
  • Montaż: odbojnica samoprzylepna lub do mocowania na klej montażowy,
  • Dostępne szerokości: 110 mm, 170 mm, 220 mm, 330 mm,
  • Sprzedaż: w odcinkach 2 i 3 mb,
  • Możliwość docięcia odbojnicy na wybrane odcinki (na zamówienie),
  • Spełnia wymogi pomieszczeń o rygorystycznych normach higienicznych.

Odbojnice ścienne płaskie – estetyczne zabezpieczenie powierzchni ściany

Odbojnice ścienne to idealny sposób na zabezpieczenie ściany bez pogarszania jej estetyki. Zadaniem tego elementu jest ochrona danej powierzchni przed przypadkowym uderzeniem, zarysowaniem lub zabrudzeniem. Nasze produkty możesz także wykorzystać do zamaskowania uszkodzonych fragmentów ściany.

Oferowane przez nas odbojnice ścienne są wykonywane z wysokiej jakości materiału, który jest dodatkowo pokryty warstwą akrylu. Dzięki temu odbojnik jest odporna na uszkodzenie, a przy tym łatwa w czyszczeniu. Alternatywą może być odbojnica wykonana ze stali nierdzewnej, która oprócz wytrzymałości mechanicznej wykazuje odporność na czyszczenie silnymi detergentami.

Zaletą naszych produktów jest także prostota montażu. Odbojnica ścienna jest przytwierdzana za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju montażowego, który również możesz u nas zakupić.

Gdzie sprawdzi się odbojnica na ścianę?

Odbojnik ścienny sprawdzi się w obiektach, gdzie panuje duże natężenie ruchu. Na tej liście możemy umieścić szkoły, placówki medyczne, biura, hotele, muzea, obiekty handlowe i usługowe i DPS-y. Dla tych miejsc charakterystyczny jest częsty i bezpośredni kontakt z powierzchnią ściany. Odbojnice ścienne sprawdzają się także w prywatnych domach. Ryzyko uszkodzenia i zabrudzenia ścian jest w takich miejscach bardzo wysokie.

Zamawiając w naszej firmie odbojnicę ścienną, możesz wybrać optymalną szerokość produktu. Zaokrąglone krawędzie dodatkowo podnoszą jej walory estetyczne. Dużym atutem jest także bogata kolorystyka, dzięki której bez trudu dopasujesz odbojnicę do stylistyki konkretnego wnętrza.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją techniczną naszych produktów.

Jak wybrać najlepszy odbojnik ścienny?

Wybierając odbojnik na ścianę, warto wziąć pod uwagę specyfikę obiektu, w którym będzie montowany. W przypadku placówek medycznych najlepiej postawić na produkty wykonane ze stali nierdzewnej. Gwarantują one nie tylko wytrzymałość mechaniczną, ale także łatwość utrzymania elementu w sterylnej czystości. Odbojnik ścienny ze stali nierdzewnej jest odporny na działanie silnych środków dezynfekcyjnych. Zachowuje pierwotne walory estetyczne nawet pomimo częstego czyszczenia.

W biurach, gabinetach, stołówkach i hotelach optymalnym wyborem będzie odbojnik na ścianę pokryty warstwą akrylu. Jego powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu i minimalizuje przywieranie brudu. Element występuje w wielu wariantach kolorystycznych, co ułatwia jego dopasowanie do stylistyki wnętrza.

Na co zwrócić uwagę przy montażu odbojnika?

Montaż odbojnicy wymaga zwrócenia uwagi na kilka elementów. Najbardziej prozaicznym jest czystość ściany. Zabrudzona powierzchnia znacznie pogarsza skuteczność warstwy kleju montażowego lub taśmy dwustronnej stosowanej do mocowania elementu.  Odbojnik ścienny powinien być zamontowany na poziomie, który jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Jak to ocenić? Najprościej po prostu sprawdzić, w których miejscach występują uszkodzenia lub ściana jest najbardziej zabrudzona. Aby zachować estetykę wnętrza podczas montażu, należy skorzystać z poziomicy laserowej. Dzięki temu wszystkie elementy będą przyklejone równolegle względem siebie oraz podłogi.

Odbojnik ścienny to prosty sposób na ochronę ścian przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Dzięki temu można w prosty sposób uniknąć dodatkowych kosztów i nakładu pracy związanych z ich odnawianiem.