matka jest tylko jedna

Odbojnice ścienne

Clean&Eco dostosowuje swoją ofertę do potrzeb Klientów. W związku z dużym zapotrzebowaniem na rynku wprowadziliśmy do stałej sprzedaży odbojnice ścienne, zabezpieczające ściany przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem.

 

Najwyższa jakość naszego asortymentu sprawia, że firmy, które rozpoczęły z nami współpracę, chętnie do nas wracają. Zapraszamy do kontaktu w sprawie otrzymania wyceny i skorzystania z profesjonalnego doradztwa! 


Odbojnice ścienne

Szukasz skutecznego sposobu, by zabezpieczyć ściany przed uszkodzeniem bądź zabrudzeniem? U nas znajdziesz najlepsze rozwiązanie!

W pomieszczeniach, w których przechowywane i transportowane są duże przedmioty często ściany narażone są na zadrapania, obicia oraz zabrudzenia. Odbojnice ścienne są idealnym zabezpieczeniem. Działają jak dodatkowa bariera, której głównym celem jest zapewnienie ochrony przed różnymi czynnikami. Dodatkową zaletą odbojnic jest to, że mogą ukryć niedoskonałości oraz nierówne ściany.

Odbojnice ścienne idealnie sprawdzają się w budynkach publicznych, placówkach medycznych, stołówkach, szkołach i magazynach. Są to miejsca, w których ściany narażone są na zniszczenia.

Taka ochrona dobrze sprawdza się również w pomieszczeniach, w jakich poruszają się osoby niepełnosprawne.

Odbojnice ścienne pozwalają zaoszczędzić środki finansowe. Częste odświeżanie ścian oraz wypełnianie i naprawa ubytków wiążą się z dodatkowymi kosztami, a prace wymagają czasu. Montując odbojnice ścienne, możemy zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Nawet przy mocniejszym uderzeniu w odbojnice, amortyzator je zneutralizuje nie niszcząc ściany.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór odbojnic ściennych, które odpowiednio dobieramy do miejsca przeznaczenia. Służymy pomocą na każdym etapie zamówienia i oferujemy szeroki wybór kolorów.

Wyróżniamy:

  • Odbojnice ścienne płaskie
  • Odbojnice wypukłe i odbojoporęczne
  • Odbojnice narożne
  • Odbojnice przemysłowe

 

Cechy charakterystyczne:

  • Łatwy montaż
  • Elastyczny materiał pozwala na dowolne ukształtowanie, niezależnie od rodzaju powierzchni. Odbojnica ścienna wyrównuje nierówności podłoża i dopasowuje się do dowolnego kształtu (kolumny, naroża, łuki)
  • Doskonała odporność na promieniowanie UV – nie blaknie na słońcu
  • Łatwe czyszczenie

 

Odbojnik na ścianę – kryteria wyboru

Cechą łączącą wszystkie odbojnice, jest ochrona ściany przed uszkodzeniami. Jednocześnie poszczególne typy różnią się od siebie specyficznymi cechami. Wybierając konkretny model, warto wziąć pod uwagę charakterystykę obiektu oraz pełne spektrum zastosowań. Odbojnik płaski doskonale sprawdzi się w biurach, hotelach oraz obiektach użyteczności publicznej. Jego zaletą jest estetyka wykonania oraz minimalistyczna forma. Duży wybór kolorów pozwala dobrać odbojnik, który idealnie wkomponuje się w stylistykę wnętrza. Dzięki temu montaż elementów nie zaburzy aranżacji wnętrza.

Nieco inne wymagania względem odbojników mogą mieć placówki medyczne. W tego typu obiektach liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Dlatego planując montaż w szpitalach najlepiej postawić na      odbojnice wypukłe lub odbojoporęcze. Oba rozwiązania chronią ściany i narożniki przed uszkodzeniem przez wózki i łóżka szpitalne. Odbojoporęcze dodatkowo służą jako wsparcie i pomagają pacjentom w utrzymaniu równowagi podczas przemieszczania się wewnątrz budynku.

Akcesoria potrzebne do montażu odbojnika    

Odbojnik ścienny powinien być montowany przy użyciu specjalnego kleju lub taśmy dwustronnej. Wśród najczęściej stosowanych należy wymienić klej montażowy na bazie kauczuku neoprenowego oraz uniwersalny, bezrozpuszczalnikowy preparat dyspersyjny. Wybór optymalnego środka powinien być uzależniony od rodzaju powierzchni, na której będzie montowany odbojnik. To znacznie podniesie trwałość i zapobiegnie odklejaniu się elementów od ściany.

Nasze odbojnice ścienne wykonane są estetycznie, mogą służyć również jako dekoracja.

Zapraszamy do kontaktu, służymy profesjonalnym doradztwem i przygotujemy dla Państwa indywidualną wycenę.