matka jest tylko jedna

Wycieraczki metalowe, kratownice

Kratownice stalowe są powszechnie wykorzystywane jako metalowe wycieraczki wejściowe. Zaletą ich użytkowania jest wyjątkowa trwałość i wytrzymałość na obciążenia oraz możliwość wykonania za ich pomocą systemu czyszczącego w dowolnym kształcie i wymiarze.

 

Oferowane kraty są wykonywane w różnych kształtach i wymiarach - w sprawie dodatkowych informacji i w celu otrzymania wyceny prosimy o kontakt z firmą Clean&Eco.

Kratownice stalowe zgrzewane

Kratownice stalowe prasowane - wciskane

Kratownica stalowa prasowana

Ocynkowana kratownica stalowa prasowana, wciskana jest popularnie wykorzystywana jako wycieraczka systemowa w 1 sferze czyszczącej.

 

Prezentowane kraty pomostowe wciskane powstają dzięki wprasowaniu pod bardzo dużym naciskiem płaskownika poprzecznego w płaskownik nośny. Zastosowana konstrukcja kratownicy (płaskowniki nośne poprzeczne połączone z płaskownikami poprzecznymi) gwarantuje jej zwiększoną wytrzymałość i trwałość.

Kratownice antypoślizgowe jednokierunkowe

Kratownica antypoślizgowa jednokierunkowa

 

Ocynkowana kratownica stalowa jednokierunkowa również wykorzystywana jako wycieraczka systemowa w 1 strefie czyszczącej.

 

Od klasycznej kratownicy różnią ją dodatkowe właściwości antypoślizgowe. Wycieraczki stalowe tego typu są polecane w miejscach, gdzie istnieje ryzyko poślizgnięcia na skutek obecności wilgoci, śniegu, lodu, smarów.

 

 

 

Dostępne wymiary krat (bez ramki), tolerancja wymiarów +/-3 mm:

L=płaskownik nośny (długość kraty/przejścia), B=płaskownik poprzeczny (wymiar równoległy do drzwi)

Oczko 44x11, płaskownik 25x2 mm

L=590 B=390 mm

L=490 B=740 mm

L=490 B=990 mm

L=790 B=1190 mm

L=1500 B=700 mm

- oczko 55x11, płaskownik 25x2 mm - standard Biedronki.

Dodatkowo do kompletu można zamówić ramkę aluminiową lub ramę stalową ocynkowaną bądź osadnik z odpływem. 

Kratownice tego typu powstają przez połączenie płaskownika nośnego z płaskownikiem poprzecznym z nacięciami. To właśnie dzięki zastosowaniu nacięć na płaskowniku kratownica zyskuje działanie przeciwpoślizgowe.

Kratownice antypoślizgowe dwukierunkowe
Kratownica antypoślizgowa dwukierunkowa

Ocynkowana kratownica stalowa dwukierunkowa o jeszcze mocniejszym działaniu antypoślizgowym w porównaniu z kratownicą jednokierunkową.

 

Zastosowanie zarówno płaskownika poprzecznego jak i nośnego z nacięciami sprawia, że produkt zyskuje właściwości przeciwpoślizgowych we wszystkich kierunkach.

 

 

Podobnie jak pozostałe ocynkowane kratownice stalowe jest odpowiednia do wykorzystania jako wycieraczka systemowa w 1 sferze czyszczącej.

Ze względu na konstrukcję kratownice antpoślizgowe jedno- i dwukierunkowe nazywane są również kratami nacinanymi (inne nazewnictwo: kraty serratowane).

Przykładowe realizacje

Clean&Eco oferuje zarówno sprzedaż kratownic stalowych jak i ich montaż wraz z przygotowaniem do montażu. Z powodu bardzo dużej liczby i różnorodności naszych realizacji, nie jesteśmy w stanie zaprezentować wszystkich. Poniżej przedstawiamy jedynie poglądowe, przykładowe instalacje wycieraczek metalowych. W sprawie szczegółów zachęcamy do kontaktu.

Wycieraczka metalowa
Wycieraczka metalowa